Přihlásit se
Pronájem bytu rodině
Miroslav
 5.2.2019
Dobrý den,mohu pronajmout byt v rodinném domě rodinnému příslušníkovi (matka, sestra)? Předem děkuji za odpověď.

 
Poradnapronájem bytu rodině
pronájmy nemovitostí
 6.2.2019
Dobrý den, ano můžete samozřejmě pronajmout nemovitost rodinným příslušníkům a to jak úplatně tak i bezúplatně. Pokud by jste volil cestu bezúplatně tak je dobré volit z daňových důvodů smlouvu o výpůjčce, kdy podle § 2193 NOZ může být výpůjčka bezplatná a ta pak nepodléhá dani z příjmů. 
 Zpět

Spustili jsme pro vás novou poradnu.