Přihlásit se
prohlídka u pronájmu bytu před skončením nájemní smlouvy
Milada
 21.3.2013
Nájemník mi nechce umožnit před skončením nájmu prohlídku s novým nájemcem. Mám na to právo i když to nemám v nájemní smlouvě? Děkuji Milada Brno

 
Poradnaprohlídka u pronájmu bytu před skončením nájemní s
pronájmy nemovitostí
 21.3.2013
Zákon na toto pamatuje v § 681 ve kterém se praví : Po podané výpovědi nebo tři měsíce před skončením nájmu a předáním věci je nájemce nemovité věci povinen, není-li dohodnuto jinak, umožnit zájemci o pronajmutí její prohlídku v přítomnosti pronajímatele nebo jeho zástupce. Nájemce nesmí být prohlídkou zbytečně obtěžován. Nájemník vám to umožnit musí. Zákon je nadřazený. 
 Zpět

Spustili jsme pro vás novou poradnu.