Přihlásit se
zhodnocení pronájmu bytu
Robert
 16.2.2013
Dohodl jsem se s pronajímatelem, že udělám na vlastní náklady rekonstrukci koupelny. On souhlasil, ale s tím, že náklady s ní spojené si "odbydlím". Nájem jsem ale ukončil dřív. Mohu po pronajímateli požadovat "neodbydlené" peníze za rekonstrukci? Děkuji Robert Praha

 
Poradnazhodnocení pronájmu bytu
pronajmy nemovitosti
 16.2.2013
Ano, musíte ale prokázat, že s tím majitel souhlasil. Podle § 667 OZ je rozhodující souhlas pronajímatele. Pokud jste finanční vyrovnání neměli v nájemní smlouvě, můžete o zhodnocení věci požádat po skončení nájmu. V případě že Vám pronajímatel část uhradil, např. formou slevy na pronájmu, budete požadovat rozdíl. V případě, že neprokážete souhlas pronajímatele a nepřesvědčíte pronajímatele na nějakou dohodu, jste podle zákona povinen po skončení nájmu uvést věc na své náklady do původního stavu. Hrozí-li v důsledku prováděných změn na věci pronajímateli značná škoda, je pronajímatel oprávněn odstoupit od smlouvy.  
 Zpět

Spustili jsme pro vás novou poradnu.